fbpx
вул. Виконкомівська, 24, офіс 22
м. Дніпро, 49044, Україна
office@kursi.dp.ua
Атлант / Новини / Профорієнтація сьогодні
Профорієнтація

Профорієнтація сьогодні

 

Ми стикаємось з труднощами кожного дня, але час вимагає дій. Сьогодні поговоримо  про пошук роботи, зміни професії та як орінтуватися у світі який змінюється кожен день. 

Кількість нових професій вимагає від нас відповідності.

Вони з’являються з тією самою швидкістю, як і нові моделі телефонів Appel. Начебто і 5 відмінностей не очевидні, але ціна вже кардинально відрізняється від попередньої версії. Так і з навичками, вчора достатньо було працювати в 5 програмах і орієнтуватися в 10 додатках, сьогодні цього вже вкрай мало.

Сьогодні у нас у центрі основний запит звучить так – я зупинився, не розумію куди рухатись, треба займатися чимось, але чим я не знаю.
Щось рухалося за звичкою і війна “оголила” якісь процеси, які були у відкладеному варіанті.

Для вирішення цього запиту слід відповісти на три запитання:
1. У чому моя цінність і який ресурс я маю?
2. Що я можу та чого хочу?
3. Навчання – яке та чому?

Відповівши на ці запитання або розпочавши роботу над відповідями, буде зрозумілим вектор руху.

До нас у червні прийшла дівчина, із запитом – потрібно вибрати курс, щось пов’язане з творчістю та рослинами. У розмові виявилося, що ситуація в країні змусила ухвалити рішення про від’їзд за кордон, а для  цього потрібна нова професія.

І тут виникло кілька питань:
– Чому вчитися?
– Чи можна швидко?

Після сесії питання-відповідь, вона отримала завдання – промоніторити світову мережу.  Їй потрібно знайти відповіді на такі питання: що актуально у тій країні, яку вона обрала та що потрібно для працевлаштування.

Ми попрощалися і чесно сказати, я забула про цю зустріч, результат отримано і можна займатися іншими завданнями.
Через кілька днів пролунав дзвінок, все та ж дівчина впевненим голосом заявила, що після якісного моніторингу ринку конкретної країни, вона чітко розуміє – їй потрібне рослинництво і буде займатися озелененням дахів. Це тренд, який їй відкликається, є на ринку і всі відповіді на запитання отримані.

Через два місяці вона поїхала швидше, ніж очікувалося. Як розвиватиметься її кар’єра ми спостерігатимемо, бо з кожним залишаємося на зв’язку.

Комусь недостатньо однієї розмови чи не так очевидно як у цьому прикладі. Для таких випадків ми проводимо мотиваційні зустрічі, на яких шукаємо відповіді на такі питання і   потрібний ресурс.

Це можуть бути знання, перший досвід, стажування, самопрезентація чи резюме, чи перші проекти.

Так буде в курсі “Дизайн інтер’єру”, в якому будуть реальні об’єкти, реальні замовники та дизайн-проект, який має право бути реалізованим.

Щоб оцінити чи зрозуміти ситуацію на ринку та порівняти зі своїми знаннями, досвідом та навичками, можна:
– Прийти на мотиваційну зустріч (ми проводимо їх у навчальному центрі);
– Пройти профорієнтаційний тест (за посилання у кінці статті);
– Реалізувати давню мрію, яка була відкладена (згадати кім мріяли, та чомусь не склалося).

І лише після цього можна говорити про дії назустріч меті.

Такий підхід корисний для будь-якого віку.
20+ складно після ВУЗу отримати хорошу роботу, немає досвіду.
30+ питання конкуренції і не завжди зрозуміло, чому роботодавець обирає більш бюджетного кандидата.
40+ морально застарів, що прокачувати і у що вкладатися немає розуміння, знову ж таки через ринок, який найчастіше обіцяючи розвивати та навчати, шукає готовий варіант, згодний на все.

Все написане важливо доповнити перерахованими інструментами, які допоможуть поставити правильні запитання та отримати відповіді, які приведуть до результату.

1. Топ-100 питань для оцінки софт скіллів (навички, які сьогодні вважаються ключовими у роботі на різних посадах та в різних професіях). Їх можна і потрібно розвивати та прокачувати;
2. Пройти профорієнтаційні тести на порталі ЦЗ 
3. Запишіться на курс “Хочу та можу”.