fbpx
вул. Виконкомівська, 24, офіс 22
м. Дніпро, 49044, Україна
office@kursi.dp.ua
Атлант / Новини / ТОП-10 порад (про стрес)

ТОП-10 порад (про стрес)

Щоденний стрес може вивести із себе навіть найбільш загартованих. Сьогодні ми про стрес чуємо з кожного пабліка, і вивести з рівноваги може будь-яка дрібниця та хамська поведінка в магазині здатні не лише зіпсувати настрій, а й призвести до негативних емоційних сплесків.

Як “тримати себе в руках” і зберегти адекватне ставлення до подій, що відбуваються, ділимось ТОП -10 корисних порад :

1. Не намагайтеся вирішити все одним махом

Розриваючись між вирішенням величезної кількості різних проблем, ви, зрештою, або нічого не досягнете або доведете себе до нервового зриву. Що робити? Визначтеся з пріоритетністю завдань і вирішуйте їх по одній, починаючи з термінової.

2. Живіть сьогоденням

Сьогодні складно планувати, але є плани на життя, і вони сьогодні пріоритет. Намагайтеся перебувати у тому моменті, який мешкаєте. Що робити? Діяти та бути корисним у межах своїх можливостей. Змінити ситуацію глобально не в наших силах, а вплинути на допомогу може кожен.

3. Проаналізуйте ситуацію

Перш ніж дати волю власним емоціям, слід ретельно зібрати всі наявні факти і провести детальний аналіз обставин, що склалися. Що робити? Потрібно виписати всі можливі джерела хвилювання, осмислити кожен із них, відшукати причину і лише потім почати вживати будь-яких заходів.

4. Приймайте те, чого не вдасться уникнути

Іноді об’єктивні обставини складаються так, що вплинути на те, що відбувається, немає жодної можливості. Потрібно розуміти, що хвилювання та емоційні сплески у такій ситуації – справа абсолютно марна. Такі ситуації слід сприймати як даність, роблячи їх відправною точкою для подальших дій.

5. Визначтеся з найгіршим

Коли будь-що змушує вас нервувати, уявіть собі найгірший результат події і спробуйте прийняти це. Утримати себе в руках стане набагато легше, а будь-який результат, окрім вже прийнятого гіршого, носитиме позитивне забарвлення.

6. Відверніть себе, зайнятися справою

Ніщо так не відвертати від скрутної ситуації, як корисна справа. Наприклад, переживаючи за результат справи, що не залежить від вас, можна перемикнути свою увагу на роботу по дому. Це допоможе перемикнутися та звільнити енергію емоцій.

7. Не варто переживати щодо думки оточення

Більшість людей зосереджено переважно на собі та своїх власних проблемах. Так, ваша ситуація може стати темою для розмови, але не більше.

8. Ніхто не зобов’язаний відповідати чужим очікуванням

Як багато негативних емоцій та нервових сплесків пов’язані саме з тим, що хтось чинить не так, як ви від нього очікували? Люди найчастіше зовсім не такі, якими їх хотілося б бачити, і це чудово, адже всі вони різні.

9. Перестаньте вигадувати проблеми

Як часто ви переживаєте з приводу того, що може статися, даючи волю уяві? Наприклад, якщо людина не бере слухавку, це зовсім не означає, що вона навмисне ігнорує дзвінок.

10. Примиріться зі своєю недосконалістю

Адекватна самооцінка – це те, що повинен відчувати кожен, хто може сказати про себе – я приймаю себе таким, яким я є. І тоді критика, докори чи образливі слова відскакуватимуть від вас і не зможуть змінити душевну рівновагу.