fbpx
вул. Виконкомівська, 24, офіс 22
м. Дніпро, 49044, Україна
office@kursi.dp.ua
Атлант / Новини / Співпраця з ветеранами

Співпраця з ветеранами

Ветерани – слово нам усім знайоме, ми чуємо його кожного дня та говоримо про їх повернення вже не колись там «завтра», ні вони вже давно живуть серед нас. Вони – це вже ми, це вже суспільство та вже певна комунікація з різних питань, у більшості важких та важливих.

В цьому дописі хочемо поговорити саме про спілкування з ветеранами, про ветеранів та для ветеранів, бо як показує практики 10 років війни – ми не готові (у більшості випадків та більша частина суспільства) до комунікації з ветеранами.

Якщо  шукати відповідь на питання: «Чому?», буде довго та складно, тлумачень та розумінь цих складнощів багато, назву кілька:

1.     Те що відчувають там військові нам складно зрозуміти та відчути;

2.     Там ніби все просто «свої – чужі», тут все іноді справді заплутано та неоднозначно;

3.     Біль втрати та смерть на кожному кроці, робить життя цінним та знеціненим, все складно;

4.     Побутові проблеми та певні речі виглядають під іншим кутом і не так, як у мирному житті.

І збираючи корисну інформацію для реабілітації хлопців після повернення (всього дуже багато, але так мало в персональному доступі і треба все зібрати до купи та  у « цифровому вікні») виникла думка, що також треба подбати про нас, тих хто має допомогти в такому важливому питанні. Має бути готове суспільство всебічно сприяти та спілкуватись на зрозумілій мові та створити атмосферу тепла, поваги та допомоги.

Ми зібрали всі посилання на корисні та інформаційні ресурси, які траплялись на просторах Інтернету та у спілкуванні. Спілкуючись з центрами зайнятості та працівниками соціального захисту  бачимо з боку влади інструменти та розуміння та готовність  всебічно сприяти, допомагати у використанні інструментів  країни. Спілкуючись з бізнесом чітко бачимо та розуміємо їхню залученість та зацікавленість створити сприятливі умови та забезпечити допомогу в реабілітації.
Маємо залучати кожного до побудови теплої комунікації з ветеранами та ветеранками, членами родин, родинами загиблих, бо ми всі відповідальні за вшанування та повагу до цих людей.

Нижче додаємо список, який 100% буде корисним для кожного українця:

  1. Посібник для фахівців центрів зайнятості ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВЕТЕРАНІВ 

      2. Гайд для HR, як стати дружньою до ветеранів компанією 

      3. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо роботи з пацієнтами-ветеранами та учасниками бойових дій