Грантова допомога або отримання грантів – сьогодні дуже актуальна тема.
Ми продовжуємо інформувати про можливості в цьому напрямку.
Але для початку розповім про помилковий підхід з яким ми стикнулись нещодавно.
Дівчина-косметолог отримала грант на придбання вартісного апарату, який робить певний перелік корисних процедур. Нібито все добре, але його вартість дорівнює сумі гранту і у бізнес-плані не передбачено коштів на саму справу. Тобто мають бути кошти на просування, облаштування місця ведення бізнесу, видатку на придбання певних матеріалів для якісного обслуговування тощо.
І маємо наразі – грант, зобов’язання щодо грантів, але сама справа не розвивається і ніхто не знає що робити далі. До нас звернулись за новим грантом на все інше, бо маємо або почати працювати, або повернути.
Тому власна справа, за грантові кошти чи за ваші, чи залучили інвестора, немає різниці, має бути відпрацьований бізнес-план, який має бути дорожньої картою. Він має відповісти на певні питання та показати власнику що та як працює, коли хвилюватись, коли щось іде не так і не туди. Це «тонометр», який показує тиск власної справи.
Далі наводимо кілька актуальних програм, за якими можна отримати гранти на різні цілі та проекти.
За посиланнями можна перейти та ознайомитись. Якщо щось буде викликати питання, телефонуйте, разом знайдемо відповіді на усі питання:
Додатково маю попередити, отримання гранті не проста справа, це робота над пошуком, роботу із заявкою та відпрацювання усіх вимог грантодавця.
Чи воно того варто? Так, грант- це нові можливості!
Наступний допис плануємо про бізнес-план та купу питань, щодо його реальності та доцільності.